Wat in het vat zit, verzuurt niet!

Geliefde filmmakers, presentatoren, vrijwilligers, Comité van Aanbeveling, pers en alle andere betrokkenen,

Opnieuw zien we ons genoodzaakt te wijken voor te veel onzekerheden in de nasleep van de derde en mogelijk begin van de vierde coronagolf. Tegenstroom 2020-2021 gaat dus niet door. Dit raakt ons ten zeerste maar helaas kunnen we het financiële risico als jong filmfestival niet nemen.

We hopen van harte dat we elkaar in november 2022 eindelijk weer zullen treffen en dat alle prijswinnende makers aanwezig kunnen zijn en zullen aanschuiven tijdens het Debat met de Makers.

Jeannice Adriaansens

Stichting Deining Films
Oktober 2021

FESTIVAL 2019

Vorige edities

Terugblik op editie 2020

1. Fauve van Jérémy Comte (Canada) Beste Fictie Film 2020
2. Klem van Ish Ait Hamou (België) Beste Nederlandstalige Film 2020
3. 3 Logical Exits van Mahdi Fleifel (Denemarken) Beste Docu Film 2020
4. Onderhuids van Emma Branderhorst (Nederland) Beste Opstromer Film 2020
5. Barrière van Niels Bourgonje (Nederland) Beste Zeeuwse Film 2020
6. Un Chanteur Invisible van Hannah van Tassel (Nederland) Beste Film van Festival Tegenstroom 2020

 

Terugblik op editie 2019

Winnaars 2019

  1. Beste film Fictie: ALL THESE CREATURES van Charles Williams (Australië)
  2. Beste documentaire: BORN IN GAMBIA, van Natxo Leuza Fernandez (Spanje/Afrika)
  3. Beste Nederlandstalige film: VAN MARS EN VENUS van Kevin Kok (Nederland)
  4. Beste film van het festival: SISTERS van Daphne Lucker (Nederland)
  5. Publieksprijs: UNO DE van Javier Marco (Spanje)
  6. Special mention fictie: TAKK FOR ALT, van Frank Aron Gårdsø (Noorwegen)
  7. Special mention fictie: UNO DE, van Javier Marco (Spanje)
  8. Beste Opstromer: BOEREN BROEDERS, van Jules Mathôt (Nederland/België)
  9. Special mention Opstromer: TEX, van Jonas Smulders (Nederland)

 

Terugblik op editie 2016

Winnaars 2016

  1. Beste film Fictie:VOID van Milad Alami & Aygul Bakanova (Denemarken)
  2. Beste documentaire: IF MAMA AINT HAPPY NOBODY’S HAPPY van Mea De Jong (Nederland)
  3. Beste Nederlandstalige film: IF MAMA AINT HAPPY NOBODY’S HAPPY van Mea De Jong (Nederland)
  4. Beste film van het festival: WHALE VALLEY van Guðmundur Arnar Guðmundsson (IJsland)
  5. Publieksprijs: DE OVERKANT van Marnix Ruben (Nederland)
  6. Special mention fictie: O NOME DO DIA, van Marcello Boynard (Brazilië)